Kadife kumaş nasıl temizlenir?

2012-03-17 11:51:45

Facebook'ta sevgili avı
İstanbul da lüks semtte balkonda organik sebze üretiyorlar
Modifiyeli klasik otomobil modelleri

Geçmişten bu güne kadife kumaşlar hayatımızın vaz geçilmezlerinden biri olmuştur adeta…

Her ne kadar kıyafetlerde pek nadir kuıllansakta, günümüzün koltuk modellerinde sıkça kullanılan kadifeler, tıpkı derilerin ağırlıklı olduğu koltuklarda olduğu gibi deri koltuk nasıl temizlenir sorusuna benzer kadife nasıl temizlenir sorusuna cevap aratır.

Diğer koltuklarda olduğu gibi en iyi elektrikli süpürge bile temizlemeye yetmiyor bu koltukları. Kadife ve deri koltuklar için temizleme yöntemleri daha bir farklı ve detaylı olmalıdır. “Ama nasıl?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim,  size kadife temizliği hakkında çok işinize yarayacak bilgiler aktaracağım.

 Kadifeyi önce amonyaklı su buharına tutun. Daha sonra sıkıca fırçalayın. Ters yüzünden ılık ütüyle ütüleyin. Kadife giysilerin parlak kalmasını istiyorsanız arada bir sirkeli suya yatırınız. Kadifeyi yıkarken kesinlikle çitilemeyin ve sıkmayın sadece suya ıslayın ya da silin.

 Kadifeleri Tozunu alırken;

Bir fırçayı tuza bastırıp kadifeyi fırçalayın. Kadife fırçaları var, şayet o fırçadan yok ise bildiğiniz yumuşak kıllı bir fırça da bu yöntem için kafidir. Fırçalayınca tozlar tamamen gidecektir. Biraz daha fırçalamaya devam ederek düşen tuzları da yok edebilirsiniz.


Kadife kumaş nasıl temizlenir?  |  görsel 1

1460
0
0
Yorum Yaz